Stacja ładowania samochodu elektrycznego do hotelu Blog Greenkick
Ogólnodostępne stacje ładowania

Stacja ładowania samochodu elektrycznego do hotelu

Wiele osób zarządzających hotelami zadaje sobie pytanie o sens montowania stacji ładowania samochodów elektrycznych w swoich obiektach. Z jednej strony docierają do nas wiadomości o dynamicznym rozwoju elektromobilności, a z drugiej nie widzimy na drogach jeszcze zbyt wiele samochodów elektrycznych. Według danych PSPA z końca września 2022 r., w Polsce było zarejestrowane łącznie 57 256 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym, tj. o 44% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r.

W najbliższym czasie dynamika tego procesu będzie nabierać coraz więcej rozpędu. Na ulicach będziemy widzieć decydowanie więcej “elektryków”, gdyż 27 października 2022 Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej oraz Parlament Europejski osiągnęły porozumienie w sprawie norm emisji CO2 dla pojazdów osobowych i dostawczych. Potwierdzony został cel 100% redukcji emisji. Oznacza to, że od 2035 r. w państwach członkowskich będzie można rejestrować wyłącznie samochody zeroemisyjne z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Elektrykiem w podróży

Właściciele samochodów elektrycznych podchodzą do podróżowania w zupełnie inny sposób, niż właściciele samochodów spalinowych. Jak pokazują badania, posiadacze „elektryków” ładują swoje samochody najczęściej w domu, a z publicznych stacji ładowania, korzystają najczęściej będąc w podróży. To w trasie ładują swoje pojazdy na tzw. Superchargerach ulokowanych coraz częściej przy stacjach benzynowych, restauracjach, czy miejscach obsługi podróżnych (MOP). Tam w czasie ok. 30 minut, kiedy samochód elektryczny się ładuje, korzystają z chwili przerwy na toaletę, kawę lub posiłek.

Wracając do domu użytkownicy aut elektrycznych chcą jak najszybciej dotrzeć do celu i nie mają ochoty na dodatkowy postój w trasie w celu ładowania samochodu. Chcieliby jechać prosto do domu, aby naładować baterie, te swoje, jak i samochodu elektrycznego.

Jak zapewnić swoim klientom taki komfort?

Zapewnij swoim klientom domowy komfort

W podróży, kiedy naszym punktem docelowym jest hotel, w którym mamy spędzić jedną lub kilka następnych nocy, nic się nie zmienia w tym jak planujemy podróż. Spiesząc się na odpoczynek w hotelu, myślimy o pysznej kolacji, wygodnym łóżku, i o tym, że bez problemu naładujemy akumulatory w samochodzie elektrycznym. Rano spodziewamy się pysznego śniadania, dobrej kawy, sprawdzamy powiadomienia w smartfonie, poziom naładowania samochodu i ruszamy w drogę. Dokładnie tak samo, jak w domu.

Właśnie dlatego właściciele “elektryków” wybierają najchętniej te hotele, które zapewnią ważną z ich punktu widzenia usługę ładowania samochodu elektrycznego. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych portali rezerwacyjnych Booking.com, ułatwia właścicielom samochodów elektrycznych i hotelom ze stacjami ładowania szybkie dopasowanie ofert noclegów. Do opcji wyszukiwania Booking.com dodał udogodnienie w postaci: stacja ładowania samochodu elektrycznego. Bardzo szybko rośnie liczba hoteli z takim udogodnieniem, jak i liczba jego wyszukiwań.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych już wkrótce będą standardem wyposażenia hoteli, takim samym jak obecnie klimatyzacja czy WiFi. To pewne!

A czy Twój hotel już posiada takie udogodnienia dla klientów?

Jaką stację ładowania wybrać do hotelu?

Kiedy zapadnie decyzja o wyposażeniu hotelu w stację ładowania, należy wybrać odpowiedni model, system rozliczania energii i dopasować jej moc do dostępnej mocy przyłącza. W tym chętnie pomogą nasi doradcy Greenkick, którzy na podstawie krótkiej rozmowy dobiorą najlepsze logiczne i bezpieczne rozwiązanie. Poprowadzą również cały proces montażu stacji i odbioru jej przez UDT na terenie hotelu. Dzięki takim konsultacjom można uniknąć zakupu rozwiązań niedopasowanych do potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Skontaktuj się z nami i wybierz rozwiązanie dopasowane do swojego obiektu!

Dodaj komentarz