AFIR zaczyna obowiązywać
Read More
Elektromobilność

AFIR zaczyna obowiązywać! Co trzeba wiedzieć o zmianach w Rozporządzeniu o Infrastrukturze Paliw Alternatywnych?

Nieustannie jednym z największych wyzwań dla polskiej branży elektromobilności jest wciąż rozwój infrastruktury ładowania bez której nie możemy mówić o spopularyzowaniu samochodów elektrycznych - to podstawa. Rok 2024 zaczynamy z liczbą prawie 2500 stacji...

Czytaj więcej

Dofinansowanie do stacji ładowania samochodów elektrycznych - II nabór Blog Greenkick
Read More
Dofinansowania

Dofinansowanie do stacji ładowania samochodów elektrycznych – II nabór

Rusza drugi nabór w programie „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru” ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 9 stycznia do 28 grudnia lub do wyczerpania środków, podmioty zainteresowane budową stacji ładowania będą mogły ubiegać się o dofinansowanie ze środków Funduszu Modernizacyjnego.

Czytaj więcej

Stacja ładowania samochodu elektrycznego do hotelu Blog Greenkick
Read More
Ogólnodostępne stacje ładowania

Stacja ładowania samochodu elektrycznego do hotelu

Wiele osób zarządzających hotelami zadaje sobie pytanie o sens montowania stacji ładowania samochodów elektrycznych w swoich obiektach. Z jednej strony docierają do nas wiadomości o dynamicznym rozwoju elektromobilności, a z drugiej nie widzimy na drogach jeszcze zbyt wiele samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego Blog Greenkick
Read More
Ładowanie samochodu

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Coraz więcej kierowców kupuje samochody elektryczne, ale wciąż można spotkać osoby bardzo sceptycznie nastawione do tej wizji. Do najczęściej spotykanych należą argumenty, że użytkowanie auta elektrycznego jest drogie, a same samochody niepraktyczne. W tym artykule sprawdzimy, kto ma rację i odpowiemy na pytanie – ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Czytaj więcej

Elektryczne ciężarówki - trasy i strategie ładowania Blog Greenkick
Read More
Ogólnodostępne stacje ładowania

Elektryczne ciężarówki – trasy i strategie ładowania

Ciężarówki elektryczne wkraczają do transportu na całym świecie. Specjaliści twierdzą, że do 2030 roku ich liczba świecie osiągnie 11 milionów i tym samym będą stanowić około 30% floty pojazdów różnej klasy, m.in. ciężkich i średnich ciężarówek oraz lekkich samochodów dostawczych.

Czytaj więcej

Inteligentny system ładowania prosto z Polski - Smart Home Charger Blog Greenkick
Read More
Inteligentne systemy ładowania

Inteligentny system ładowania prosto z Polski – Smart Home Charger

Wracamy z tematem inteligentnych systemów ładowania samochodów elektrycznych, dzięki którym zwiększysz moc ładowania, nawet jeśli wydawało Ci się, że masz jej za mało w danej lokalizacji. W tym materiale opowiemy o systemie prosto z polskich Piekar obok Krakowa – Smart Home Charger.

Czytaj więcej

12