FAQ

FAQ | Najczęstsze pytania

  • Czy muszę założyć konto w sklepie, aby złożyć zamówienie?

Nie jest to konieczne, jednak dzięki rejestracji zyskujesz możliwość podglądu do historii swoich zamówień.

  • Jak założyć konto w sklepie?

Konto w sklepie można założyć poprzez podstronę Załóż konto

  • Czy mogę złożyć zamówienie telefonicznie lub mailowo?

Nic nie stoi na przeszkodzie. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Jak sprawdzić status zamówienia?

Wystarczy kliknąć link ‘zobacz zamówienie’ otrzymany w e-mailowym potwierdzeniu zamówienia. Potwierdzenie zamówienia przychodzi na e-mail niezwłocznie i jest automatycznie generowane. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy, mailowo: sklep@greenkick.com.pl, można też zadzwonić pod numer: 667 708 384.

  • Gdzie sprawdzić historię zamówień?

Historię zamówień można sprawdzić po zalogowaniu się do swojego konta użytkownika pod zakładką Zamówienia.

Co, jeśli przypadkiem kupię niewłaściwą ładowarkę?

Stacje ładowania z typem złącza Type-2 są uniwersalne i pasują do większości aut elektrycznych. Jeśli jednak wydarzy się coś takiego, to prosimy o kontakt przed instalacją ładowarki.

Jak sprawdzić swoją instalację elektryczną przed zamówieniem?

Aby określić moc przyłączeniową budynku należy spojrzeć w umowę z dostawcą lub zadzwonić do dostawcy energii i podać swój numer klienta. Moc umowna może być również wpisywana na fakturach za prąd.

Czy można dobrać większą ładowarkę (większej mocy) do auta, czy istnieje ryzyko popsucia baterii?

Można dobrać większą stację ładowania, lecz trzeba pamiętać, że pojazd i tak będzie ładowany z mocą swojej ładowarki wewnętrznej, co zapobiega popsuciu baterii.

Czy jak zmienię samochód, to ładowarka będzie pasowała do innego modelu samochodu?

Tak, ponieważ samochód ze stacją ładowania łączymy za pomocą kabla. Większość stacji ładowania i europejskich samochodów elektrycznych posiada wtyczki ze złączem Type-2.

Czy nie popsuję baterii w samochodzie używając ładowarki kupionej poza salonem, bez loga producenta tego samochodu?

Nic się nie stanie jeśli użyjemy innej stacji ładowania z odpowiednimi parametrami. Niezależni producenci oferują stacje ładowania o wyższej mocy oraz z ciekawszymi funkcjami (np. sterowanie poprzez Wi-Fi, itp.).

Czy mogę samodzielnie zamontować stację ładowania?

Zgodnie z przepisami montaż stacji ładowania musi zostać przeprowadzony przez wykwalifikowanego i certyfikowanego elektryka. Dodatkowo producenci stacji ładowania zastrzegają sobie możliwość uznania pełnej gwarancji urządzenia wyłącznie, jeżeli urządzenie zostało zamontowane przez certyfikowanego instalatora posiadającego ich przeszkolenie i certyfikację.

Jak znaleźć sprawdzoną ekipę do montażu?

Nasi specjaliści montują stacje ładowania na terenie całego kraju, więc nie ma problemu ze znalezieniem sprawdzonej ekipy.

Czy można wyjąć wtyczkę ładowania jak samochód jest zamknięty?

Nie można wyjąć wtyczki, następuje blokada w aucie, aby nie dało się wyjąć wtyczki.

Co się stanie, jeśli ruszę autem, a będzie podpięty kabel do ładowarki?

W większości aut, jeśli kabel jest podpięty, to dla bezpieczeństwa nie ma możliwości ruszenia autem.

Czy w nocy ładuje się taniej?

Wszystko zależy od taryfy, jakiej akurat używasz u dostawcy energii. Jeśli masz taryfę nocną, to oczywiście rachunki za prąd będą niższe.

Czy można dobrać większą ładowarkę (większej mocy) do auta, czy istnieje ryzyko popsucia baterii?

Można dobrać większą stację ładowania, lecz trzeba pamiętać, że samochód i tak będzie ładowany z mocą swojej ładowarki wewnętrznej, co zapobiega popsuciu baterii.

Czy ładowanie prądem stałym może obniżyć żywotność baterii samochodu?

Jak potwierdzają badania, ekspresowe ładowanie prądem o mocy 50 kW lub większej powoduje, że proces stopniowego obniżenia pojemności baterii samochodu wraz z jej wiekiem postępuje w sposób przyspieszony. Przyspieszone obniżenie pojemności baterii nie jest jednak znaczne i przeciętny użytkownik ładowarek DC nie dostrzeże wyraźnego pogorszenia zasięgu auta, nawet często korzystając ze stacji o dużej mocy.

    Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas!

    W przypadku, gdy nie znalazłeś interesującej Cię odpowiedzi w przedstawionych pytaniach i odpowiedziach to zgłoś się do nas i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.