Dopłaty do stacji ładowania

Greenkick to nie tylko szeroka oferta stacji ładowania samochodów elektrycznych. To także, a może przede wszystkim, kompleksowe i profesjonalne doradztwo na każdym etapie wkraczania w świat elektromobilności. Jeżeli planujesz budowę lub przebudowę stacji ładowania samochodów elektrycznych, nasi doradcy pomogą Ci w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dotację na tego rodzaju działania.

Dowiedz się więcejNapisz do nas

Dofinansowanie infrastruktury – program wsparcia infrastruktury

W ramach Programu wsparcia infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych możesz ubiegać się o dofinansowanie na budowę stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW – innej niż ogólnodostępna stacja ładowania. Program ma na celu pomoc w rozwoju infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski.

O dotacje w ramach programu mogą ubiegać się:

  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • przedsiębiorcy, którzy posiadają siedzibę lub oddział na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe,
  • rolnicy indywidualni.

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, pomożemy Ci w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces, mając na uwadze terminy i sposoby składania pism.

Dotacje do budowy stacji ładowania w Polsce

W programie wsparcia infrastruktury przewidziano możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na między innymi:

  • budowie stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW, innej niż ogólnodostępna stacja ładowania;
  • utworzeniu punktu ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW, wyłącznie na potrzeby własne, który nie będzie wykorzystywany do świadczenia usługi ładowania;
  • budowie oraz przebudowie ogólnodostępnej stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 50kW, w której co najmniej jeden punkt umożliwia świadczenie usługi ładowania prądem stałym i ma moc nie mniejszą niż 50 kW.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać dofinansowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych? Ile trwa rozpatrzenie wniosku i jakie wymogi należy spełnić, by otrzymać dopłatę do stacji ładowania? Skontaktuj się z ekspertami Greenkick – pomożemy Ci w przygotowaniu i przejściu przez cały proces.

Zapytaj o dofinansowanie stacji

Chcesz skorzystać z dotacji do stacji ładowania powyżej 22 kW? Jesteś przedsiębiorcą, rolnikiem lub reprezentujesz wspólnotę mieszkaniową? Nasi doradcy podpowiedzą Ci jak ubiegać się o dofinansowanie.

    Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Greenkick Sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.