Dopłaty do samochodów elektrycznych

Celem Greenkick jest nie tylko sprzedaż produktów, ale przede wszystkim specjalistyczne doradztwo w zakresie elektromobilności. Zależy nam na dopasowaniu optymalnego rozwiązania do każdego Klienta – na każdym etapie procesu. Dlatego nasza oferta obejmuje również doradztwo w obszarze dofinansowań samochodów elektrycznych.

Dowiedz się więcejNapisz do nas

Dofinansowanie samochodów elektrycznych – program “Mój elektryk”

Nasi doradcy pomogą Ci zweryfikować możliwości dotacyjne na zakup samochodu elektrycznego w ramach programu Mój elektryk. Projekt mający wspierać rozwój elektromobilności w Polsce rozpoczął się 22 listopada 2021 r., a przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje do zakupu samochodów elektrycznych i napędzanych wodorem do 30 września 2025 r. (lub wyczerpania budżetu).

Do występowania o dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych (zarówno osobowych, jak i dostawczych) uprawnione są: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy indywidualni oraz kościoły i inne związki wyznaniowe. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na pełne wsparcie w procesie składania wniosku o dofinansowanie samochodów elektrycznych.

Celem programu “Mój elektryk” jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie – wsparcie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Rozwój elektromobilności w Polsce

2034 ogólnodostępnych stacji ładowania
24000 zarejestrowanych samochodów hybryd plug-in
22000 w pełni elektrycznych samochodów w Polsce
290000 samochodów elektrycznych do 2025r.

Dopłaty do samochodów elektrycznych w Polsce

Samochody elektryczne oznakowane są zielonymi tablicami rejestracyjnymi, co sprawia, że wyróżniają się na naszych drogach. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele udogodnień dla kierowców. Zgodnie z ustawą o elektromobilności w Polsce kierujący pojazdami elektrycznymi mogą poruszać się buspasami, dzięki temu mogą się poruszać po mieście szybciej i unikać najbardziej zakorkowanych ulic.

Kolejnym niezwykle cennym przywilejem jest darmowe parkowanie samochodu elektrycznego na obszarze płatnych stref parkingowych, co pozwala właścicielom elektryków na dodatkowe zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Mówiąc o korzyściach wynikających z posiadania samochodów elektrycznych, nie można pominąć kwestii dopłaty do elektryków.

W Greenkick wspieramy rozwój elektromobilności, dlatego pomożemy Ci wejść w świat samochodów elektrycznych, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. W jaki sposób uzyskać dofinansowanie samochodu elektrycznego? Skontaktuj się z doradcami Greenkick i dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić, a także, ile mogą wynieść dopłaty do elektryków w Polsce.

TOP5 producentów samochodów elektrycznych w Europie - Greenkick

TOP5 producentów samochodów elektrycznych w Europie – udział w rynku (marzec 2022)

W rankingu producentów samochodów Tesla (10,5%) wyskoczyła w marcu 2022 na pozycję lidera, wypierając BMW (9,1%) z czołówki, podczas gdy Mercedes (8,9%) spadł na ostatnie miejsce na podium.

Tesla (10,5%)
BMW (9,1%)
Mercedes-Benz (8,9%)
Volvo (6,1%)
Kia (6,0%)

źródło: cleantechnica.pl

Zapytaj o dofinansowanie dla siebie

Chcesz skorzystać z programu dopłat do samochodów elektrycznych ,,Mój elektryk’’? Otrzymaj od 18 750 zł do 70 000 zł. Nasi doradcy Cię pokierują!

    Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Greenkick Sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.