Inteligentne systemy ładowania
dla domu

Oferta Greenkick to przede wszystkim wysokiej jakości produkty wyselekcjonowanych producentów z Polski i Norwegii, których asortyment spełnia najwyższe normy i standardy bezpieczeństwa. Wśród dostępnych urządzeń znajdziesz także inteligentne systemy ładowania dla domu. Z pomocą naszych doradców wybierzesz rozwiązanie idealnie odpowiadające Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Dowiedz się więcejNapisz do nas

Smart Home Charger dla Twojego domu

Jedną z propozycji dostępnych w ofercie Greenkick przeznaczonych do użytku domowego i wspierających pracę stacji ładowania jest moduł Smart Home Charger. Rozwiązanie zapobiega przeciążeniu przyłącza energetycznego, które zasila stację ładowania. Zadaniem Smart Home Charger jest wykorzystywanie jak największej dostępnej mocy, przy jednoczesnym czuwaniu nad bezpieczeństwem, czyli nie przekraczaniem mocy przyłączowej.

Moduł daje możliwość zarządzania przydomową stacją ładowania z jednym stanowiskiem do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako przydomowe rozwiązanie. Smart Home Charger jest dostępne dla stacji ładowania:

  • EVB Nano AC
  • EVB 2M AC
  • EVB 2M
  • EVB SLIM AC
  • EVB 2M AC
  • EVB Advert AC

Stacje SHC

Jak działa system Smart Home Charge?

System Smart Home Charge w czasie rzeczywistym analizuje aktualny pobór mocy w całym domu. Na podstawie tych danych oblicza, jaką moc może w danym czasie skierować do ładowania samochodu elektrycznego podpiętego do stacji ładowania.

Jeżeli w którymś momencie system Smart Home Charge odnotuje zwiększony pobór mocy w budynku, automatycznie ograniczy moc kierowaną do stacji ładowania samochodu elektrycznego. W ten sposób unikamy przeciążenia systemu.

W sytuacji, gdy moduł Smart Home Charge zaobserwuje spadek pobieranej energii w obiekcie, ponownie umożliwi domowej stacji ładowania samochodu wykorzystanie większej mocy. Dzięki temu podpięte do takiej stacji samochody elektryczne ładują się automatycznie szybciej.

Proponowane przez nas rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych w domu to bezpieczne instalacje, a także inteligentne systemy ładowania. Skorzystaj z pomocy doświadczonych doradców Greenkick, poznaj naszą ofertę i postaw na urządzenie, które całkowicie zaspokoi Twoje potrzeby.

Jak wygląda montaż Smart Home Charge?

Moduł Smart Home Charge instaluje się w dowolnym miejscu instalacji elektrycznej obiektu. System może zarządzać mocą wyłącznie na poziomie wybranego obszaru lub w całym domu. Moduł ten można połączyć z jedną lub wieloma domowymi stacjami ładowania w ramach jednej instalacji elektrycznej. Smart Home Charge może zatem zarządzać kilkoma punktami ładowania w jednym czasie, jest to więc również rozwiązanie dla budownictwa wielorodzinnego.

Moduł Smart Home Charge do domowej stacji ładowania samochodów należy dopasować do całkowitej dostępnej mocy ładowania bądź planowanej liczby stacji ładowania na terenie całego gospodarstwa domowego.

Moduł Smart Home Charge składa się z dwóch elementów:

  • miernik energii elektrycznej EM1 do 22 kW (32A)
  • sterownik SHC do zarządzania bilansem mocy w obrębie dom/stacja ładowania

Zapytaj o rozwiązanie Smart Home Charge

Skorzystaj z pomocy doświadczonych doradców Greenkick, poznaj naszą ofertę i postaw na urządzenie, które całkowicie zaspokoi Twoje potrzeby.

    Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Greenkick Sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.