Inteligentne systemy ładowania
dla biznesu

W ofercie Greenkick znajdziesz stacje ładowania samochodów elektrycznych renomowanych europejskich producentów, które są przeznaczone do użytkowania publicznego lub komercyjnego. Z pomocą naszych doradców możesz również dopasować do urządzeń inteligentne systemy ładowania dla biznesu, które w jeszcze większym stopniu pomogą zoptymalizować pracę stacji, a co za tym idzie również koszty eksploatacji.

Dowiedz się więcejNapisz do nas

System równoważenia mocy Zaptec PRO

System równoważenia mocy sprawdzi się z kolei w systemach ładowania, w których dostępna jest więcej niż jedna stacja Zaptec Pro. Moduł pomaga w rozdzieleniu mocy pomiędzy poszczególne stacje oraz fazy, aby cała dostępna moc instalacji została wykorzystana. Ponadto, dzięki systemowi, stacja dynamicznie przełącza się między trybami jedno- i trójfazowego ładowania.

Nasi autoryzowani specjaliści zaprojektują dla Ciebie system ładowania, który w przypadku zapotrzebowania na kolejne stacje możesz rozbudować. Nie wymaga to przebudowy instalacji elektrycznej oraz inwestowania w nowe elementy szafy elektrorozdzcielczej. System ładowania Zaptec Pro wraz z Portalem Zaptec pozwalają na tworzenie instalacji hierarchicznych, które dzielą się na wiele stacji, jeden lub kilka obwodów i jedną instalację.

Inteligentny system ładowania Zaptec wymaga stałej komunikacji z chmurą Zaptec. Zaptec Pro jest wyposażony w trzy technologie komunikacyjne. Pierwszą z nich jest modem 4G LTE-M. Kolejną jest Wi-Fi z możliwością skonfigurowana jednej ze stacji jako brama Wi-Fi, czyli tzw. hot-spot. Ostatnią formą komunikacji jest PLC (power line communication). Za pomocą konwertera wstrzykujemy internet do sieci elektrycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla miejsc z utrudniony zasięgiem Wi-FI i 4G.

Zaptec Automatic Power Management

Zaptec Automatic Power Management to usprawnienie stacji ładowania norweskiej marki, które pomoże wykorzystać całą dostępną moc. Moduł na bieżąco mierzy zużycie energii w budynku, do którego podłączona jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Zaptec Automatic Power Management na podstawie zbieranych danych przesyła sygnał z budynku do portalu Zaptec i automatycznie przydziela więcej energii do ładowania samochodu elektrycznego, gdy budynek zużywa jej mniej.

Badania w Norwegii potwierdzają, że technologia Zaptec APM umożliwia do 150% szybsze ładowanie w dużym systemie ładowania bez przeciążania sieci. Klient końcowy dostaje szybsze ładowania, a inwestor lepsze wykorzystanie dostępnej mocy. Dzięki temu nie musi inwestować w rozbudowę infrastruktury i zwiększać mocy przyłącza, co wiązałoby się z dużymi kosztami.

Sterownik APM można zainstalować podczas konfigurowania infrastruktury lub później, kiedy zapotrzebowanie na moc wzrasta wraz w pojawianiem się nowych punktów ładowania. APM instalujemy w szafie rozdzielczej i łączymy z chmurą Zaptec. W ten sposób tworzymy najinteligentniejsze rozwiązanie w dziedzinie elektromobilności.

Smart Switch Charge dla Twojego biznesu

Jednym z rozwiązań dostępnych w naszej ofercie jest Smart Switch Charge. Dodatkowe sterowniki, o które możesz rozbudować swoją stację ładowania marki EVB, pomagają w zarządzaniu mocą urządzenia. Moduł Smart Switch Charge umożliwia dopasowanie mocy pobieranej przez stację do mocy pobieranej przez całą instalację elektryczną. Dzięki temu nie musisz obawiać się przekroczenia przydziału mocy wynikającego z zamówienia u dostawcy. Co więcej, rozwiązanie gwarantuje doskonałą komunikację pomiędzy użytkownikiem a ładowanym pojazdem. Smart Switch Charge dostępny jest w kilku konfiguracjach:

  • SHC 22,
  • SHC 44,
  • SHC 100,
  • SHC 200,
  • SHC 350.

Dobór wariantu modułu jest uzależniony od całkowitej dostępnej mocy ładowania oraz planowanej liczby stacji ładowania na obiekcie.

Zapytaj o inteligentne systemy dla biznesu

Z pomocą naszych doradców dobierzesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie inteligentych systemów ładowania dla biznesu, które w jeszcze większym stopniu pomoże zoptymalizować pracę stacji, a co za tym idzie również koszty eksploatacji.

    Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Greenkick Sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.